دانشگاه لامونوسوف

بورسیه تحصیلی روسیه 2020
28/01/2020
دانشگاه سماچکو (یوداکیموا)
28/01/2020

 

تحصیل در دانشگاه لومونوسوف مسکو

دانشگاه لومونوسوف مسکو Lomonosov در سال 1755 و توسط Maikhal Lomonosoy تاسیس شد فردی که به عنوان دانشمند و نویسنده معروف در نظر گرفته می شود و این موسسه آموزش عالی نام خود را از این موسسه برگرفته است. در 25 ژانویه همان سال علاقه مندان به تحصیل روز دانش آموز را جشن گرفتند.

امروزه موسسه آموزشی و تحقیقات عالی دانشگاه لومونوسوف مسکو یا MSU حدود 38000 دانشجو را در خود جای داده است. بسیاری از این دانشجویان به صورت تمام وقت تحصیل می نمایند که تعداد آنان به 3500 دانشجو و دانشجویان پاره وقت به 4000 نفر می رسد. این درحالیست که حدود 10000 اعضای دانشکده به عنوان کارمندان دانشگاه در نظر گرفته می شوند که اغلب آنان به صورت تمام وقت مشغول به کار می باشند. اخیراً این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت واقع شده است و  (در یک برگه جدید باز می‌کند)">تحصیل در روسیه در این دانشگاه مورد نظر برخی واقع شده است.

شرایط تحصیلی دانشگاه لومونوسوف مسکو

به طور متوسط حدود 39 دانشکده در MSU و جهت تحصیل مقطع کارشناسی وجود دارد که حدود 128 برنامه آموزشی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت. برنامه های مرتبط با کارشناسی ارشد در 18 شاخه علمی و علوم انسانی و در 168 منطقه مختلف گسترش یافته است. بیش از 140 برنامه در دسترس برای یادگیری نیز وجود دارد.

این دانشگاه حدود 1000 ساختمان و بنا؛ 8 خوابگاه را در خود جای داده است. محوطه دانشگاهی MSU بیش از یک میلیون متر مربع مسافت را به خود اختصاص داده است. سیستم کتابخانه ای آن به عنوان یکی از بزرگترین کتابخانه ها در نظر گرفته می شود چرا که حدود 9 میلیون کتاب را در خود جای داده است.

MSU به عنوان یکی از آکادمی های بسیار بزرگ در نظر گرفته می شود که 15 موسسه تحقیقاتی؛ 8 موزه؛ 380 ساختمان؛ یک پارک علم و فناوری؛ باغچه گیاه شناسی؛ خانه انتشار؛ مرکز تفریح و سرگرمی و خانه افراد بااستعدادهای مختلف را در خود جای داده است.

دانشگاه لومونوسوف مسکو حدود 6 شعبه بومی در روسیه دارد که عملکرد آن همانند 5 محوطه دانشگاهی قبلی در جمهوری شوروی می باشد.

بیاد داشته باشید که این دانشگاه همکاری هایی با Eurasion داشته است. علاوه بر این MSU به عنوان شریک 60 موسسه آموزش عالی در جهان در نظر گرفته می شود.

این دانشگاه حدود 11 جایزه نوبل ادبیات و 7 مدال را در گرایش های مختلف به خود اختصاص داده است. این در حالیست که شمایل معروفی نظیر: نویسنده Anton Chekhov و Ivan Turgenev در MSU تحصیل داشته اند. علاوه بر این Mikhail Gorbachevh از دیگر شمایل معروف در این خطه به حساب می آید.

رنکینگ جهانی و اعتبار دانشگاه لومونوسوف مسکو

 

  • رنکینگ جهانی دانشگاه در QS سال 2019-20 (84)
  • رنکینگ دانشگاه های جهانی (2019-20) (81)

شرایط ورود و پذیرش  دانشگاه لومونوسوف

شرایط ورود به این دانشگاه بسیار خاص می باشد که گزینه های انتخابی متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

تمامی متقاضیان بایستی فرم درخواست خود را ارسال نمایند؛ علاوه بر این ارائه عکسی در سایز گذرنامه و ارائه مدرک ترک مدرسه نیز نیاز می باشد.

تمامی دوره ها به زبان روسی می باشد. علاوه بر این شرکت در دوره های زبان روسی برای تمامی دانشجویان بین المللی و در مرکز MSU امکان پذیر است. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی راه ورود و پذیرش را برای شما تسهیل نموده است.

بیاد داشته باشید که بیش از 40000 دانشجو (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) و حدود 7000 دانشجو در مقاطع بالاتر در این دانشگاه تحصیل می نمایند.

بیش از 6000 اساتید؛ سخنران و حدود 5000 محقق در این دانشگاه تحصیل می نمایند.

سال تحصیلی در MSU از سپتامبر شروع می شود و تا ماه ژوئن پایان می یابد. این در حالیست که اخذ مدرک کارشناسی حدود 4 سال به طول می انجامد.

امکان اخذ انتقالی برای دانشجو به مدت 2 ترم (فوریه-مه) امکان پذیر است. بیاد داشته باشید که در درون دانشگاه های بسیار عالی علوم طبیعی و ریاضیات تدریس می شود.

بیش از 39 دانشکده به انجام امور تحقیقاتی و مهندسی اختصاص داده شده است.

حدود 15 موسسه و مرکز تحقیقاتی را در خود جای داده است که مواردی نظیر: موسسه فیزیک هسته ای Skobeltsyn؛ موسسه مکانیک؛ موسسه Sternberg؛ مرکز محاسبات

دانشکده های دانشگاه دولتی لومونوسوف

 

 

مدارک مورد نیازبرای اخذ پذیرش

  • پاسپورت با ترجمه تایید شده به زبان روسی (نسخه اصلی). اسناد موقت در برخی از کشورها به افراد زیر 18 سال داده می شود، پذیرفته نیست (برای این افراد پاسپورت ملی است را بایستی دریافت کنید).
  • سند آموزش عالی ثانویه با حضور اجباری نمرات برای دروس زیر: زیست شناسی، شیمی، فیریک و ریاضی
  • نسخه از ترجمه از سند آموزشی (تایید notarially)
  • کپی از ترجمه گذرنامه (تایید notarially)
  • اصل پاسپورت و مدرک

وضعیت اقامت و خوابگاه دانشجویان دانشگاه لومونوسوف

هزینه دانشگاه پزشکی دانشگاه لامونوسوف

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی لامونوسوف، روسیه شهریه دانشگاه هر سال هزینه خوابگاه 1 سال هزینه کلی بری 1 سال هزینه کلی برای 6 سال
هزینه  به دلار آمریکا 7100 USD 1200 USD 8300 USD 49,800 USD
هزینه ها به روبل 433000 روبل 73000 روبل 506000 روبل 3037200 روبل