تابعیت روسیه

دانشگاه رودن (دوستی ملل)
29/01/2020
هزینه زندگی در روسیه
29/01/2020

 

اگر شما تاجر، سرمایه گذار، کارگر ماهر، دانشجو یا صاحب ویژگی حرفه ای هستید و می خواهید به عنوان یک خارجی برای تابعیت روسیه درخواست دهید، پس باید تمام ضروریات تابعیت روسی را براورده کنید. این مقاله به شما کمک می کند تا همه جزئیات را بطور کامل برای تابعیت روسی و گرفتن پاسپورت روسیه بیابید.

گروه متخصصان ما آخرین اطلاعات در مورد قوانین مهاجرت روسیه در سال 2020 جمع آوری کرده اند تا به شما گام به گام مراحل درخواست و چگونگی دریافت تابعیت روسی، مزایا و معایب پاسپورت روسی را توضیح دهند.

درباره تابعیت روسیه

قبل از شروع، شما باید کل فرایند تقاضای مهاجرت به روسیه را از اولین مرحله تا آخرین مرحله را بدانید. در بخش هایی که در زیر آورده شده، تمام مراحل را با جزئیات برای درک بهتر شما توضیح خواهیم داد.

اجازه اقامت موقت ( در زبان روسی ARWYP گفته می شود)

اجازه اقامت دائم ( در زبان روسی Veed na czitelstvo گفته می شود)

درخواست برای پاسپورت قرمز روسی

تابعیت روسیه به وسیله حق تولد/ تبار

این مورد تنها وقتی قابل انجام است که شما در روسیه متولد شده باشید یا یکی یا هر دو والدین شما ملیت روسی داشته یا تابعیت اتحادیه جماهیر شوروی داشته باشند.

تابعیت روسیه با قبول تابعیت

این مورد مهم ترین بخش برای همه خارجی هایی است که می خواهند برای تابعیت روسی درخواست بدهند. قوانین قبول تابعیت روسی دسته های مربوط به تابعیت روسی از طریق ازدواج و تابعیت روسی از طریق تحصیل را شامل می شوند.

 

 

مدت زمان تابعیت روسیه

شما می توانید پروسه دریافت مجوز اقامت موقت خود را از طریق حق تولد یا درخواست تابعیت روسی از طریق قبول تابعیت را آغاز کنید.

از زمانی که پروسه شما شروع می شود، ممکن است حدودا در 5 یا 6 سال پاسپورت روسی دریافت کنید.

چگونه خارجی ها مجوز اقامت موقت روسیه را دریافت می کنند؟

مجوز اقامت موقت روسیه از طریق ازدواج

شما می توانید مجوز اقامت موقت یا ARWYP را پس از ازدواج با یک شهروند روسی بطور 100 درصد دریافت کنید. ابتدا باید یک تاریخ برای ازدواج مشخص کنید. دپارتمان مخصوصی در روسیه به ثبت نام های ازدواج رسیدگی می کند. معمولا 30 تا 40 روز لازم است تا تاریخ ثبت نام ازدواج شما مشخص شود. به محض گرفتن سند ازدواج، می توانید برای مجوز اقامت موقت که ARWYP گفته می شود درخواست دهید.

مزایای اخذ تابعیت روسیه

روسیه یکی از بزرگترین و تاثیر گذار ترین و مهم ترین کشورهای جهان است و در نتیجه اخذ تابعیت روسی مزایای بی شماری دارد:با وجود پاسپورت روسیه می توان بدون اخذ ویزا و با ویزا لحظه ورود به 105 کشور در سراسر جهان سفر کرد. این کشورها شامل مناطق اروپای شرقی، آمریکای لاتین، بانکداری فراساحلی و پناهگاه های مالیات کارائیب و آمریکای مرکزی، بیشتر مناطق آسیای جنوب شرقی و آسیا و آفریقا  هستند.

در سال 2010، ولادیمیر پوتین اعلام کرد که “یک روز” روسیه حتما به اتحادیه اروپا و منطقه یورو می پیوندد. با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، قدرتمندان اتحادیه اروپا به دنبال یک کشور بزرگ برای جایگزینی خود خواهند بود که در نتیجه ترکیه یا روسیه انتخاب آخر است.

 پوتین اظهار داشت که ارتباط بسیار خوبی با آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان دارد. اگر مرکل پس از انتخابات 2017 موقعیت رهبر کشورش را حفظ کند، موقعیت روسیه را در اروپا تقویت خواهد کرد.

کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه، مارین لو پون نیز طرفدار پوتین است و زمانی که روسیه در سال 2014 شبه جزیره کریمه را تصاحب کرد ،جزء معدود حامیان بود.

این مدارک را می بایست هنگام درخواست گذرنامه روسی تهیه و به روز رسانی کرد.

  • گواهی پزشکی (گواهی عدم اچ آی وی)
  • گواهی عدم سوء پیشینه یا گواهی عدم سابقه کیفری
  • کپی یا کپی هایی از پاسپورت/پاسپورت های اصلی
  • سند ازدواج،  همراه با سند ازدواج همسر
  • شناسنامه  اصلی