آشنایی با نووسیبیرسک

خدمات ما
01/02/2020
The Sustainability software will be the weakest aspect of nearly all grant recommendations.
17/02/2020

چکیده ای از شهر نووسیبیرسک

 

 

 

دسامبر 20, 20180 0 0 

نووسیبیرسک مرکز استان نووسیبیرسک و در کشور روسیه در جنوب شرقی دشت سیبری غربی واقع شده است. این شهر مرکز علمی روسیه است.  میزبان بیش از 100 سازمان تحقیق و توسعه، محوطه علمی، کمیته عمومی شعبه سیبری آکادمی علوم روسیه بیش از 1500 پزشک و 3400 نامزد علمی دارد که در آن جا کار و زندگی می کنند.

جغرافیا

 

 

 

این شهر در امتداد رودخانه آب در دشت سیبری غربی قرار دارد. در جنوب جزیره توکوک، جزیره میراث جهانی یونسکو تحت عنوان کوه های طلایی آلتایی قرار دارد.

پیشینه

 

 

 

این شهر سال 1893 پایه گذاری شده است. در محل یکی از پل های راه آهن سراسری سیبری بر روی رود آب، نام ابتدایی آن نوونیکلایوسک بود. این پل  در بهار 1897 برای ترافیک تاسیس شده است و اهمیت این پل در اوایل قرن بیستم با تکمیل راه آهن ترکستان سیبری بیشتر شدزیرا برای اتصال نووسیبیرسک به آسیای مرکزی و دریای خزر استفاده می شد. در زمان افتتاح پل جمعیت نوونیکولایوفسکی 7.800 نفر بود. در سال 1906 اولین بانک نووسیبیرسک را تاسیس کردند و تا سال 1915 تعداد بانک ها به پنج عدد هم رسید.

جمعیت

 

 

 

دارای ساکنین بیش از 20 ملیت است

نووسیبیرسک بعد از مسکو و سنت پترزبورگ سومین شهر بزرگ در روسیه باجمعیت زیادی است و دارای ساکنین بیش از 20 ملیت است. کلیساها، و کلیسا های ارتدکس در همسایگی مساجد اند و همچنین کلیسای کاتولیک، کنیسه، کلیسای جامع بودایی و سایر موسسات مذهبی در این شهر وجود دارند.

در این شهر کلیساهای زیادی و جود دارند.

شهر ورزش

 

 

 

هر دو مدل ورزش آماتور و حرفه ای در نووسیبیرسک پیشرفت خوبی دارند. این شهر دارای امکانات ورزشی خوبی مانند هشت استادیوم، اسکی آلپی و مجتمع های بیاتلون، اردوگاه های اسکی آلپاین، یک پارک اسنو برداری، استخر شنا، موتور های دریایی و مسیری برای پیاده روی در نووسیبیرسک یک محل مکرر برای همه است و مسابقات بین المللی از جمله مسابقات کشتی گرکو و روم. بسیاری از رویداد های ورزشی و سرگرمی در این جا برگزار می شود از جمله جشنواره سلامت شهری.

شهر دوستداران سینما

 

 

 

نووسیبیرسک جواهر واقعی برای دوستداران سینما است. علاوه بر سینما های منظم، تعدادی از مکان های جایگزین در این جا وجود دارد از جمله تئاتر خودکار و دوباشگاه سینمایی که در آن شما می توانید فیلم ها را بادوستان خود تماشا کنید. یک فستیوال محلی کافی شاپ که حاوی فیلم های شبانه است. سینما نیز در کنار تعدادی ساختمان چند طبقه نشان داده شده است.

شهر پویا

 

 

جایی فوق العاده برای کسانی که از زندگی فعال لذت می برند. چندین محل برای اجاره دوچرخه وجود دارد. شما همچنین می توانید از تور دوچرخه سواری نیز استفاده کنید. شما می توانید دوچرخه، اسکیت روی یخ و اسکی را نیز در این شهر تجربه کنید. حداقل هفت نقطه در پارک های زیبا و باغبانی شده نیز برای کسانی که به ورزش های صبح گاهی علاقه دارند آماده شده است.

اطراف و حومه نووسیبیرسک بسیار زیبا است.طرفداران تفریح فعال همیشه راهی برای رسیدن به آن را پیدامی کنند. شما میتوانید 4 چرخ یا Segway اجاره کنید، تمرین کردن چتر بازی و یا پرواز در یک تونل هوا نیز ازجمله تفریحاتی است که می توانید انجام دهید.

 

امکانات شهری

 

این شهر نخستین شهر در سیبری است که سامانه مترو در آن راه اندازی شده است. فرودگاه تولمچوا در نووسیبیرسک به طورمنظم پرواز هایی به اروپا، آسیا و دیگر شهر های روسیه دارد.تولمچوا مرکز تبادل سفر شرکت های هواپیمایی روسی اس 7 ایرلاینز است. مترو نووسیبیرسک در سال 1986 تاسیس شده و هم اکنون دارای 2 خط و 13 ایستگاه می باشد. چندین اردوگاه تفریحی برای طرفداران ماهی گیری در نزدیکی نووسیبیرسک وجود دارد.

این شهر سومین شهر بزرگ روسیه و نخستین شهر در سیبری است که سامانه مترو در آن راه اندازی شده است. فرودگاه تولمچوا در نووسیبیرسک به طور منظم پرواز هایی به اروپا، آسیا و دیگر شهر های روسیه دارد. تولمچوا مرکز تبادل سفر شرکت های هواپیمایی روسی اس7 ایرلاینز است.

مترو نووسیبیرسک در سال 1986 تاسیس شده و هم اکنون دارای 2 خط و 13 ایستگاه می باشد.

دانشگاه ها

 

 

 

 

 

 

 

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک (Novosibirsk State University)

این دانشگاه (NSU) در سال 1959 تاسیس شده است. این دانشگاه در (Akademgorodok) واقع شده است که یک محیط منحصر به فرد با تمرکز بالا در علم است. آموزش کسب و کار مبتنی بر دانش، درکارهای تحقیقاتی در موسسات تحقیقاتی دانشجویان این دانشگاه دخیل هستند، درموسسات علمی و شرکت های نو آورانه . دانشگاه نووسیبیرسک امروزه شامل یک دبیرستان شبانه روزی نیز می شود، یک کالج انفوماتیک عالی.

موفقیت شما آرزوی ماست با آرزوی موفقیت شرکت پرسیا