آشنایی با سنت پتربورگ

دانشگاه های هنر و انسانی در روسیه
29/01/2020
تحصیل در روسیه
30/01/2020

سن پترزبورگ (به روسی: Санкт-Петербург، سانکت-پیتربورگ) که روس‌ها به آن پِتِربورگ می‌گویند، دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است که در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است. این شهر در ناحیه فدرال و مرکز استان لنینگراد Ленинградская область است. پترزبورگ در ۱۶ می ۱۷۰۳ میلادی توسط پتر اول بنا شد و در سال‌های ۱۷۱۲ تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود این شهر از اوت ۱۹۱۴ میلادی تا ۲۶ ژانویه ۱۹۲۴ پتروگراد و از این تاریخ تا ۶ سپتامبر ۱۹۹۱ لنینگراد و از آن پس سن پترزبورگ خوانده می‌شود.

راهنمای مسافرتی به سنت پترزبورگ  Travel Guide To saint petersburg

سنت پترزبورگ، دومین شهر بزرگ کشور روسیه است. این شهر دارای فراز و نشیب های زیادی در طول تاریخ بوده به همین دلیل تبدیل به نمادی برای مقاومت و سرسختی در میان مردم روسیه شده است. بدون شک یکی از زیباترین شهرهای دنیا سنت پترزبورگ است، در این شهر گردشگران می توانند بزر‌گترین موزه ها، زیباترین کلیساها و مهم‌ترین جشن های هنری و فرهنگی جهان را ببینند و لذت ببرند. اما مثل هر مقصد دیگری قبل از سفر نیاز است تا اطلاعاتی درباره هتل ها و رستوران های این شهر داشته باشیم، همچنین بدانیم که برای گشت و گذار به کدام مناطق شهر سنت پترزبورگ باید برویم. 

 

 

موقعیت جغرافیایی

از لحاظ جغرافیایی شهر سنت پترزبورگ در کناره‌های رود نوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته‌است. مساحت این شهر روسی ۱۴۳۹ کیلومتر مربع بوده و جمعیت حاضر در آن طبق آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۷ انجام شده ۵۳۲۳۳۰۰ نفر است. سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ در کشور روسیه پس از مسکو هست.

مختصری از تاریخ شهر سنت پترزبورگ

 

این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود. مدتی پتروگراد نام داشت. پس از سرنگونی فرمانروایی تزارها به نام لنین، لنینگراد خوانده شد و با فروپاشی شوروی در این کشور به نام پیشینش بازخوانده شد. این شهر به عنوان صحنه وقوع انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و پایگاه دفاع سرسختانه در برابر آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم، از جایگاهی مهم و نقشی حیاتی در تاریخ روس‌ها برخوردار است و به مرکز فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد. این شهر که به مدت دو سده پایتخت روسیه بوده‌است، بین سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۴ میلادی پتروگراد نام داشته و در زمان حکومت اتحاد جماهیر شوروی به مدت ۶۷ سال (از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۹۱) لنینگراد خوانده می‌شده‌است

اطلاعات کلی در شهر سنت پترزبورگ

زبان رسمی: روسی

واحد پول رسمی: روبل (RUB) – (هر ۱۰۰ روبل مسکو تقریبا برابر با ۱.۵ تا ۱.۸ دلار آمریکا است).

ولتاژ برق شهری: ۲۳۰ ولت

کد کشور: +۷

اختلاف ساعت با تهران:  نیم ساعت عقب ‌تر از تهران است.

فرودگاه های شهر سنت پترزبورگ: فرودگاه پالکوو، رژف، فرودگاه پوشکین

شماره های اضطراری:

  • آتش نشانی: ۱۰۱
  • پلیس: ۱۰۲
  • آمبولانس: ۱۰۳

آب و هوای شهر سنت پترزبورگ

 

آب و هوای شهر سنت پترزبورگ، با توجه به این که در عرض جغرافیایی قرار دارد معتدل است. شاید فکر کنید این شهر هم مثل مسکو زمستان های طاقت فرسایی داشته باشد، اما این طور نیست و به دلیل فاصله زیادی که با سیبری دارد، آب و هوایی معتدلی را شامل می شود. بهترین زمان برای سفر به شهر سنت پترزبورگ اردیبهشت تا شهریور است. در این زمان شهر کاملا بیدار است و تمام قصرها و پارک ها و آب نما ها رو به عموم باز هستند

 

 

هزینه خورد و خوراک در شهر سنت پترزبورگ

در شهر سنت پترزبورگ، برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۵۰۰ روبل را بپردازید، برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط باید ۲۰۰۰ روبل پرداخت کنید. خوشبختانه قیمت منوهای مک دونالد در شهر سن بتزربورگ روسیه مانند اکثر نقاط جهان تقریبا ارزان تر است و مبلغ ۳۰۰ روبل می باشد. اگر می خواهید که در سفر اقتصادی عمل کنید با کمی جستجو می‌توانید با قیمت‌های کمتری یک وعده غذای نسبتا خوب را در رستوران هایی که به به اصلاح به آنها street food می گویند، میل کنید. برای تهیه آب معدنی هم در این شهر ۳۶ روبل بپردازید.

 

 

هزینه حمل و نقل در سنت پترزبورگ

هزینه بلیط تک سفره 55 روبل

هزینه بلیط ماهانه 1,900 روبل

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید  ۱۵۰ روبل و به ازای هر یک کیلومتر ۱۸ روبل به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۳۶۰ روبل باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر 42 روبل است.

جاذبه های گردشگری در شهر پترزبورگ

 

 

قصر پیترهوف(Cottage Palace in Peterhof)

اقصری زیبا در شهر سنت پترزبورگ که که به طور کامل می تواند یک دوره تاریخی در این شهر را نشان دهد. این کاخ یکی از کاخ های تزارها بوده که سقف های طلایی دارد و جزء جاذبه های توریستی در شهر سنت پترزبورگ به حساب میاد.آدرس: روسیه – سنت پترزبورگ.

شماره تلفن: ۰۰۷۸۱۲۷۱۰۹۰۷۹

وب سایت:www.hermitagemuseum.org

آدرس: روسیه – سنت پترزبورگ Dvortsovaya pl.، ۴، Sankt-Peterburg، Russia، ۱۹۸۵۱۰

 

موزه هرمیتاژ (Hermitage)

از دیدنی ترین موزه های روسیه، موزه هرمیتاژ در شهر سنت پترزبورگ است. این موزه جزء قدیمی ترین و بزرگترین موزه های دنیاست. این موزه بزرگترین موزه روسیه و سومین موزه بزرگ جهان بعد از موزه انگلستان و موزه لوور بشمار می رود. در حال حاضر مجموعه بزرگی از آثار هنری اروپای غربی روسیه و خاورمیانه رو در خود جای داده است.

شماره تلفن: ۰۰۷۸۱۲۷۱۰۹۰۷۹

وب سایت:www.hermitagemuseum.org

آدرس: روسیه – سنت پترزبورگ Dvortsovaya pl.، ۴، Sankt-Peterburg، Russia، ۱۹۱۱۸۶

موفقیت شما آرزوی ماست با آرزوی موفقیت شرکت پرسیا