دانشگاه های شاخه مهندسی وفنی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه
29/01/2020
دانشگاه های هنر و انسانی در روسیه
29/01/2020

دانشگاههای شاخه مهندسی وفنی در روسیه

دانشگاه های مهندسی روسیه تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهند که باعث می شود متقاضیان را از سراسر جهان جذب کند. از مزایای تحصیل در روسیه، هزینه های مقرون به صرفه، فرصت ثبت نام در کلاس های آموزش انگلیسی و برنامه های فوق العاده است که به دانشجویان امکان می دهد که از یک دانشگاه روسی مدرک تحصیلی را کسب کنند.

مهندسی حرفه ای ترین تخصص در دنیای مدرن به علت توسعه مداوم صنعت و فن آوری های جدید است. درهای معتبرین دانشگاه های روسیه برای دانشجویان آینده نگر از کشورهای خارجی باز است. حوزه مهندسی در زمینه های مختلف از قبیل انرژی الکتریکی و گرما، مهندسی مکانیک، الکترونیک، برق، متالورژی، تکنولوژیIT، معدن، مهندسی عمران، مهندسی هواپیما، پزشکی و غیره می باشد. دانشگاه های مهندسی بصورت کلی با توجه به رشته، می توانند در حوزه های مهندس مکانیک، تکنسین یا مهندسین طراحی برای ایجاد، بهبود، آزمایش و قرار دادن ماشین های مختلف در عملیات، دانشجو بپذیرند.

دانشگاه های دولتی روسیه طیف وسیعی از حرفه های مهندسی را ارائه می دهند. فهرست تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش و تحقیقات روسیه دارای ده ها رشته مختلف از جمله هواپیمایی و مهندسی راکت تا مهندسی زیست شناسی است. برای انتخاب برنامه آموزشی مناسب و دانشگاه، می توانید از ابزارهای جستجو مناسب در اینترنت استفاده کنید. برخی از ارائه دهندگان آموزش مهندسی روسیه در زیر ذکر شده است:
موسسه فیزیک و فناوری مسکو متخصصین ریاضی و فیزیک کاربردی، مهندسی نرم افزار، تجزیه و تحلیل و مدیریت سیستم، امنیت سایبری و غیره را آموزش می دهد. MIPT به طور مداوم در لیست های Top Universities و (ARWU (Academic Ranking of World Universities ظاهر می شود.

فهرست دانشگاه‌ها

شرایط تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

دانشجویان بین المللی می توانند آموزش های مهندسی را به زبان روسی و انگلیسی بخوانند. اگر متقاضی مایل به تحصیل در روسیه باشد، اما نمی تواند به اندازه کافی خوب صحبت کند، می تواند در دوره های پادفک شرکت نمایند

چگونه می توان به یک دانشگاه مهندسی روسیه تقاضا تحصیل ارسال کرد؟

دانشجویان رشته مهندسی که قصد تحصیل در روسیه را دارند، باید امتحانات ورودی را که مخصوصا برای اتباع خارجی برگزار می شود، بگذرانند. هزینه تحصیل در روسیه کمتر از اروپا یا امریکا است. به عنوان مثال هزینه تحصیل برای دوره های کارشناسی و تخصصی در مکانیک، مدل سازی ریاضی، فن آوري اطلاعات و فن آوري اطلاعات، از 89000 روبل ($ 1،480) شروع می شود. هزینه تحصیل در ریاضیات، شیمی، فیزیک، مکانیک مواد، مهندسی عمران، مهندسی نرمافزار، امنیت اطلاعات، الکترونیک، مهندسی وسایل، برق و گرما و انرژی، مکاترونیک، رباتیک و متالورژی از 102000 روبل (1700 دلار) در سال شروع می شود. هزینه سالانه مسکن برای برنامه هایی مانند فیزیک هسته ای و فیزیک حرارتی، تجهیزات هواپیما و موشک، کشتی سازی و مهندسی نانو از 153000 روبل (2،550 دلار) شروع می شود. هرچند دانشجویان بالقوه با استعداد با نمرات خوب در گواهینامه های تحصیلی می توانند در مسابقه بورس تحصیلی یا شرکت در المپیک بین المللی که توسط دانشگاه برگزار می شود، سعی در برنده شدن بکنند.

 

 

هزینه دانشگاهای فنی و مهندسی

 

هزینه دانشگاه های مهندسی و فنی در کشور روسیه بستگی دارد به

نوع دانشگاه نوع رشته ها و نوع زبان تحصیل که هزینه ها عمدتاً از 2500 دلار تا 8000 دلار می باشد

 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

  • پاسپورت با ترجمه تایید شده به زبان روسی (نسخه اصلی). اسناد موقت در برخی از کشورها به افراد زیر 18 سال داده می شود، پذیرفته نیست (برای این افراد پاسپورت ملی است را بایستی دریافت کنید).
  • سند آموزش عالی ثانویه (اخرین مدرک تحصیلی)

توجه کنید دانشجویانی که برای ادامه تحصیل می خواهند برای روسیه در رشته های مهندسی و فنی اقدام کنند در نظر داشته باشند می‌توانند ادامه مقطع خود را در رشته های مورد نظر در دانشگاه های کشور روسیه به تحصیل به پردازند برای مثال دانشجویانی که مقطع لیسانس و در دانشگاه‌های ایران به اتمام رساندن اگر می‌خواهند در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های دلخواه در کشور روسیه تحصیل کنند می توانند به راحتی در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند ولی لازم است مدارک های لیسانس را به دانشگاههای روسیه ارائه دهند و نگران از نوع دانشگاه در کشور ایران نباشد چون کشور روسیه تمامی دانشگاه های ایران را قبول دارد

 

 

 

موفقیت شما آرزوی ماست با آرزوی موفقیت شرکت پرسیا